İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yapay Zeka ve İnovasyon Merkezi İSTKA Projesi Öğretmen Eğitimleri Devam Ediyor!

Yapay Zeka ve İnovasyon Merkezi İSTKA Projesi Öğretmen Eğitimleri Devam Ediyor!

Yapay Zekâ ve İnovasyon Merkezi İSTKA Projesi kapsamında öğretmenlerimizin eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor!

Ümraniye Belediyemiz tarafından, İstanbul Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı'na başvurusu yapılan "Ümraniye Yapay Zekâ ve İnovasyon Merkezi" adlı proje İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunarak, desteklenmeye hak kazanmıştı.Ortağı olduğumuz Bu projeyle 29 yaş altı çocuk ve gençlerin yaratıcı ve yenilikçi odaklı yetişmesi ve teknoloji girişimcisi olarak İstanbul'un ekonomik yönden kalkınmasına katkı sağlaması amaçlanıyor. Geleceğin rekabetçi sektör ve ekonomilerini yakalamak, öncüsü olabilmek için bugün çocuk ve gençlere 21'inci yüzyıl becerilerinin kazandırılması, nitelikli bilgilerle donatılması, ar-ge ve yenilik alanında çalışan insan kaynağının artırılabilmesinde önemli rolü olan Ümraniye Yapay Zekâ ve İnovasyon Merkezi bölgeye önemli bir katma değer sağlayacak.

Bu projeyle birlikte

4 Farklı Merkezde Yüksek Teknoloji Eğitimi uygulanacak.

Ümraniye'de kurulacak Yapay Zekâ ve İnovasyon Merkezi'nde 4 adet atölye ve bir tane de Proje ve Prototipleme Geliştirme Fablab'ı oluşturulacak. Bu atölyelerde 21'inci yüzyıl becerilerine yönelik STEAM eğitim modeliyle: bilim, teknoloji, sanat ve matematik, mühendislik ve yeni nesil bilim standartlarını referans alan eğitimler düzenlenecek. Sabahattin Zaim Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi (merkez bina), Necip Fazıl Kültür Merkezi (atölye), Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (atölye) ve Zübeyde Hanım Ortaokulu'nda (atölye) kurulacak olan Ümraniye Yapay Zekâ ve İnovasyon Merkezi'nde yaklaşık 5 bin çocuk ve gence ulaşılması hedefleniyor.

 

Proje kapsamında kurulacak olan atölyelerde: robotik, kodlama ve insansız hava aracı, yapay zekâ, ros ve otonom sistemler, 3D tasarım ve ürün geliştirme, nesnelerin interneti ve açık kaynak sistemler atölyesi, sanal gerçeklik ve oyun geliştirme atölyesi, prototipleme ve proje geliştirme fablab çalışmaları yapılacaktır.

Proje kapsamında öğretmenlerimizin eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor. Yapılan eğitimlerde öğretmenlerimiz Uluslararası STEAM Education Association tarafından sertifika alacaktır.

25-06-202225-06-202225-06-2022

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0216 328 25 85 0216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.