İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa Özen'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa Özen'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal, milli iradenin hayat bulduğu bugünü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Bu bayram, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin büyük bir özveri, coşku ve samimiyetle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin bir araya gelerek buluşmasına ve kaynaşmasına vesile olan ilk ve tek çocuk bayramıdır.

Milli Eğitim camiası olarak inanıyoruz ki, sorumluluklarının bilincinde, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, sorumluluk duygusu gelişmiş iyi eğitimli bir nesil, Türkiye'nin her alanda sıçramasını sağlayacaktır. Ayrıca ülkemizde toplumsal barış ve huzurun demokrasiyi içimize sindirmek, millet iradesini egemen irade olarak kabul etmekle mümkün olacağına inanıyoruz.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını minnet ve şükranla bir kez daha hatırlıyoruz. Bu vesile ile Millî Mücadeleyi gerçekleştiren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun...

                                                                                                                                                                                         Mustafa ÖZEN

                                                                                                                                                                         Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0216 328 25 85 0216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.