İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa Özen'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Mustafa Özen'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve beraberindeki kahramanların 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'dan Anadolu'ya ayak basarak milli mücadeleyi başlattıkları tarihi günün 103. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı kutlu yürüyüşün ilk ve büyük adımı olan 19 Mayıs, Gazi  Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün "Ya istiklal ya ölüm" diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gündür.

19 Mayıs 1919; milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde işgal devletlerine karşı bağımsızlık ateşini yaktığı zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız 19 Mayıs, hem milli mücadelemizin silinmez bir hatırası, hem de yüzünü geleceğe dönmüş nesillerin en büyük ilham kaynağıdır. 

Bugün gençlerimize düşen en büyük görev; bu kutsal vatanı geliştirerek tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Çünkü bu vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. 

19 Mayıs 1919'un 103. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz yol arkadaşları olmak üzere Millî Mücadele'ye ruh veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnet ve hürmetle yad ediyor, gençlerimizin de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                Mustafa ÖZEN                                                                                                                                                                                                                                                                                          Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0216 328 25 85 0216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.