İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA ÖZEN'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA ÖZEN'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Şanlı bir tarihe ve yüksek bir medeniyet birikimine sahip olan yüce milletimizin bayramını, özgürlük ve bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü kutlamanın gururunu, coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetin ilanı tarihte emsali görülmemiş bir İstiklal mücadelesinin ve bağımsız yaşama arzusunun en güzel ifadesi olmuştur. Cumhuriyetimiz, kardeşlik üzerine inşa edilmiş; kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kendinde toplayan bir yönetim biçimi olarak belirmiştir.

Cumhuriyet, yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş vatan toprakları üzerinde milletimizin yeniden dirilişinin ifadesidir. Millet olarak, bugün bunun haklı gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Ecdadımızın üstün gayret ve fedakârlıklarla kurdukları Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması, gelecek nesillerin milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmesi hepimizin en büyük hedefi ve arzusudur. Cumhuriyet, bağımsızlık ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin en büyük ifadesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor Cumhuriyet Bayramımızın 100.yılını en içten duygularla kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                                        Mustafa ÖZEN

                                                                                                                                                                                                                        Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0216 328 25 85 0216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.