İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB'İN YENİ YAYINLARI, DEPREM BÖLGESİNDEN BAŞLAYARAK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan Özel Eğitim Çocuk dergisinin ilkbahar sayısı, Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrenciler İçin Afet Sonrası Uyum Etkinlikleri kitabı ve Öykü Temelli Müdahale Seti, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerle deprem bölgesindeki öğrenciler başta olmak üzere tüm öğrenci ve öğretmenlerin istifadesine sunuldu. 
MEB'İN YENİ YAYINLARI, DEPREM BÖLGESİNDEN BAŞLAYARAK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Engelliler Haftası'nda dağıtımı yapılmak üzere hazırlanan ve deprem bölgesinden başlayarak dağıtımı gerçekleştirilen yayınlara orgm.meb.gov.tr adresinden de ulaşılabiliyor.   Dokuzuncu sayısıyla tüm çocukların severek okuduğu Özel Eğitim Çocuk dergisi, ilkbahar sayısı ile yardımlaşmayı, dayanışmayı, sevgiyi, vefayı ve fedakârlığı merkeze alan hikâye, şiir ve masallarla okuyucularıyla buluşuyor. Çocuk edebiyatının seçkin yazar ve çizerlerinin kaleme aldığı birbirinden özel çalışmaları okuyucularla buluşturan Özel Eğitim Çocuk dergisine, her zaman olduğu gibi dijital dergi, sesli dergi ve Türk İşaret Dili desteği ile ozelegitimcocuk.meb.gov.tr adresinden de erişilebiliyor.   Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrenciler İçin Afet Sonrası Uyum Etkinlikleri Kitabı; afetten etkilenen illerde kurulan özel eğitim destek çadırları, temel eğitim destek çadırları, deprem sonrasında tekrar açılan okullar başta olmak üzere, öğretmenlerin uyguladıkları etkinliklerin eğitsel temele dayandırılması ve onlara bu süreçte rehberlik edilmesi amacıyla tüm öğrencilere yönelik olarak hazırlandı. Söz konusu bu kitap ile yürütülecek eğitim öğretim faaliyetlerinin etkililiğinin artırılması, depremden etkilenen öğrencilerin sosyal-duygusal yönden desteklenmesi, öğrencilerin zamanlarını verimli bir şekilde kullanması ve okula uyum süreçlerinin kolaylaştırılması amaçlanıyor.   Otizm spektrum bozukluğu ve zihinsel yetersizliği olan öğrencilerin özelinde hazırlanan Öykü Temelli Müdahale Seti'nde, 10 adet "Güç Kartı" ve 10 adet "Sosyal Öykü" olmak üzere iki kategoride toplam 20 öykü bulunuyor. Öykülerde birden fazla davranışın öğretimi ve çeşitli problem davranışların önlenmesine yönelik kurgular yer alıyor.

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0216 328 25 85 0216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.