İSTANBUL
ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI ORTAOKUL SINAVI, İLK KEZ ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILDI
Millî Eğitim Bakanlığı açık öğretim kurumları ortaokul sınavı, ilk kez elektronik ortamda gerçekleştirildi![AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI ORTAOKUL SINAVI, İLK KEZ ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILDI](/meb_iys_dosyalar/2024_03/26154926_25171153_acik_oyretym_kurumlari_ortaokul_sinavi_ylk_kez_elektronyk_ortamda_yapildi.jpg)
2023-2024 eğitim öğretim yılı 2. dönem açık öğretim kurumları ortaokul sınavları 1 Mart 2024 tarihinde başladı. Sınav, 81 ilde ve 330 ilçede bulunan 404 e-Sınav salonunda e-Sınav yöntemiyle yapıldı. Her bir e-Sınav oturumu için adaylara 75 dakika süre verildi. Sınavlarda toplam 32 bin 824 personel görev aldı. İlk defa elektronik ortamda yapılan sınav için randevu sistemi 8-19 Şubat 2024 tarihleri arasında (tutuklu/hükümlü öğrenciler, engelli öğrenciler ve yurt dışı programındaki öğrenciler hariç) açıldı. 52 bin 738 e-Sınav randevusu talebi alındı. Ayrıca 8-19 Şubat 2024 tarihleri arasında e-Sınav randevusu almayan öğrencilerin sınava katılabilmeleri için 8-13 Mart 2024 tarihleri arasında randevu sistemi yeniden açıldı. Sınav, 81 ilde olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de ilk kez e-Sınav yöntemiyle gerçekleştirildi. Lefkoşa'da bulunan e-Sınav merkezinde 16 Mart 2024 tarihinde 56 adayın katılımıyla e-Sınav yöntemiyle yapılan sınav sorunsuz olarak tamamlandı.