İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜMRANİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SÜLEYMAN GOKÇİMEN´İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

ÜMRANİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SÜLEYMAN GOKÇİMEN´İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

…………

Ve bu günün çocukları yarının sahipleri olan güzel vatanımın güzel evlatları 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramınız 96. Kez kutlu olsun.

Sevgili çocuklarım,

Millet olmak, devlet olmak ne demek? Bu sorunun cevabını ne yazık ki yaşadığımız bu dönem de çok daha iyi anlamakta, yaşamakta ve damarlarımıza kadar hissetmekteyiz. Vatansız kalmanın, vatanını kaybetmenin, o vatanı yurt edinmiş insanları ne acıklı, ne hüzünlü hikâyelerle karşı karşıya bıraktığını hepimiz görmekteyiz. Sahile vuran arya bebeğin görüntüsü sadece tarihe değil yüreklerimize kazınmıştır.

Hepimiz düne kadar masal gibi dinlediğimiz ve belki de anlamakta, anlatmakta zorlandığımız vatanı korumanın ne demek olduğunu canlı canlı yaşayarak öğrendik.

Kıymetli çocuklarım,

Dün olduğu gibi bu gün de yarın da kendi hesapları üzerinden kanımıza, canımıza ve vatanımıza göz dikenler olacaktır. Hatta bu niyette olanlar kendi içimizden de çıkacaktır. Bize düşen ise milletimizin birliğini, bütünlüğünü ve egemenliğimizi her ne pahasına olursa olsun korumak ve tarihimizden ders almaktır.

Sevgili çocuklar,

Bu gün sizin bayramınız, gülün, şarkılar söyleyip, oyunlar oynayın, tadını çıkarın ama bu bayramın aynı zamanda size yüklediği ulusal egemenliğin sağlanması, korunması ve değerli sayılması görevini de unutmayın.

Kendinizi bu vatanın yarınlarına, yarınlarını yüceltmeye, korumaya ve sevmeye adayın.

Hepinizin ulusal egemenlik ve çocuk bayramını bir kez daha içtenlikle kutluyor, saygıyla selamlıyorum.

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.