İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öncü İmam Hatipler Projesine Ümraniye´den İki Okul

Öncü İmam Hatipler Projesine Ümraniye´den İki Okul

İstanbul’daki imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi öğrencilerini “bilgi,  kültür,  sanat,  spor, meslek” alanlarındaki yarışmalara katılmaya teşvik etmek ve okullarda sosyal-kültürel faaliyetler gerçekleştirilmesini sağlamak üzere İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Bölümü tarafından düzenlenen “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” ve “Öncü İmam Hatip Lisesi” ödüllerini almaya hak kazanan imam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liseleri belli oldu.

İki yıl geçerliliği olacak söz konusu ödüllerle ilgili olarak projeye başvuruda bulunan okulların belgelendirilmiş çalışmalarının değerlendirilmesinin ardından; 


Öncü İmam Hatip Ortaokulu kategorisinde:

* Bayrampaşa – Mobil İmam Hatip Ortaokulu
* Güngören – Güngören İmam Hatip Ortaokulu
* Küçükçekmece – TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu
* Ümraniye – Merkez İmam Hatip Ortaokulu

Öncü İmam Hatip Lisesi kategorisinde ise:

* Başakşehir – TOKİ Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Beyoğlu – Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi 
* Fatih – Cibali Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Fatih – İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi 
* Sancaktepe – Samandıra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Ümraniye – Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi
   Ödül almaya hak kazanmıştır.

“Öncü İmam Hatip Ortaokulu” ve “Öncü İmam Hatip Lisesi” ödülleri, Anadolu imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip liselerinde; ders programlarının yanında öğrencide görev -  sorumluluk bilinci ile kendine güven duygusunu geliştirmeye, yeni ilgi alanları oluşturmaya,  beceriler kazandırmaya yönelik olarak  “bilgi,  kültür,  sanat,  spor ve meslek”  alanlarında  (öğretmenlere yönelik yarışmalar hariç)  düzenlenen ilçe, il,  yurtiçi ve yurtdışı düzeydeki yarışmalara öğrencilerin katılımını teşvik etme ve okullardaki eğitim kalitesini artırma düşüncesiyle okullar arası rekabet ortamı oluşturmak, kurumsallaşma ve kurum kültürünü artırıcı faaliyetlerde bulunmak;  okul yönetimi,  öğretmen,  öğrenci,  aile ve çevre işbirliğini sağlamak amacıyla düzenleniyor.

 

Bu yıl ilki gerçekleştirilen proje kapsamında ikişer okulları ödül almaya hak kazanan Fatih ve Ümraniye ilçe milli eğitim müdürlükleri de “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” ve “Öncü İmam Hatip Lisesi” hizmet plaketi almaya hak kazandı.  Eğitim ve öğretim yılı başladıktan sonra gerçekleştirilecek ödül töreniyle ilgili tarih, saat ve yer bilgileri daha sonra ilgili okullara duyurulacaktır.

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.