İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen´in Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen´in Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Eğitim insanların Beşikten Mezara kadar devam eden serüvenidir. Büyütür ve geliştirir. Öğrenerek ve yaşayarak idrak ederiz. İçinde yaşadığımız gezegende ilk insan Hz Âdem’den günümüze kadar hep öğrendik, öğrettik ve geliştik. Öğrenen öğrenci, öğreten öğretmen olduk.

Yeni bir eğitim öğretim yılında, öğrencilerimizle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyoruz. Yine öğrenip yine öğreteceğiz.

Pırıl pırıl çocuklarımızın, akıllarına olduğu kadar, kalp ve gönüllerine de gireceğiz. Biliriz ki bilgi Kalbe girmediği zaman faydasızdır, bereketsizdir, kurudur.

Öğretmen... Muallim... Eli öpülesi varlıktır. Bıkmaz, usanmaz gayretiyle kendisini teselli eden, yorgunluğu dindiren, meyveye duran bir ağaç gibidir öğrencisi.

Öğretmen bir iklim oluşturur sınıfında. Ayrı mizaçları, engin sabrı ve hoşgörüsüyle ilim potasında yoğurur.

Sevgili öğrenciler, yarınlarımızın biricik umudu sizlersiniz. Sizlerle sınıflarımız, okullarımız şenlenecek bugün.

Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır devletler seviyesine ulaşma yolu, yılmadan çalışmak. Ülkemizin bugün geldiği nokta umut verici ama asla yeterli değil. İçinde doğup büyüdüğümüz tarih ve medeniyetimiz, geleceğin İbni Sina’sını, Harezmîleri, Birunileri, Aziz Sancar ve daha nicelerini ortaya çıkarmada yol gösteriyor.

Devletimiz, tüm imkânlarıyla sizlerin daha iyi yetişmesi için emrinize amade.

Sizin tek bir borcunuz var o da üzerinde yaşadığımız aziz vatan topraklarıdır.

Anneler… Babalar; bizlere kalp huzuruyla teslim ettiğiniz emanetin ağırlığını üzerimizde taşıyoruz. Eğitim öğretim gibi zor ve meşakkatli bir süreci sizlerin desteği olmadan başaramayız. Siz ve biz eğitimciler sürekli irtibatta olmalıyız. Başarı ancak, paydaşların birlikteliğine bağlıdır.

Eğitim yolculuğumuzda başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm meslektaşlarımıza ve çalışanlarımıza sağlık, afiyet ve esenlikler dilerim.

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.