İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

Mesleğini büyük bir itinayla ifa eden, gelecek nesillerin yetişmesinde, değerlerin yarınlara aktarılmasında bir meşale gibi toplumları aydınlatan irfan ordusunun neferleri tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. Öğretmenlik bitmeyen bir sevda, karşılık beklemeksizin verilen emek, vatanını milletini kendi varlığının üstünde tutmak, daha önce hiç tanımadığı bir çocuğun hayatına dokunmak, onun gülüşleriyle mutlu olmaktır. Bu uğurda kendini mesleğine adayan tüm öğretmenlerimize selam olsun.

"Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" sözleri o kadar anlamlı ve derindir ki öğretmenliğin bir meslekten ziyade gönül işi olduğunu bizlere anlatmaktadır. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en muhteşem ve ölümsüz mesleğidir. Hamuru insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıtadır. Dünya hayatının her döneminde en doğru ve kazançlı yatırım insana yapılan yatırımdır. İnsanlık sağlam temeller üzerine bina edilirse canlı ve cansız içinde bulunduğumuz hayatın her varlığı huzur ve selamet bulur. Bunları sağlayacak olan çalışkan ve ileriye bakan öğretmenlerimizdir. 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk: "Muallimler! Yeni nesil cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır''. Evet öğretmen bir sanatkardır ve pek tabi bu sanatkarın eseri de olmalıdır. İşte bu eser milletimizi aydınlık yarınlara taşıyacaktır. Ve bu eserin sahipleri şüphesiz bir mum gibi kendilerini tüketirken etrafını aydınlatacaktır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle varlığını çocuklarımıza adamış başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.

 

 

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.