İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SÜLEYMAN GÖKÇİMEN´İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Bugün Yeni Türk Devletinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan yönetim şeklinin tezahür ettiği, tam bağımsızlığa ve milli egemenliğe dayanan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. Kuruluş yıldönümüdür. Millî Bayramımız olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu olsun! 23 Nisan 1920’ de Millet Meclisinde hissedilen heyecanın aynısının içimizde yeniden coşku oluşturduğu bu özel günü sevinçle idrak etmenin mutluluğunu şu an hep beraber yaşıyoruz. Tüm Dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek, heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve Dünya Çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız. 
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SÜLEYMAN GÖKÇİMEN´İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Bugün Yeni Türk Devletinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan yönetim şeklinin tezahür ettiği, tam bağımsızlığa ve milli egemenliğe dayanan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. Kuruluş yıldönümüdür. Millî Bayramımız olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu olsun! 23 Nisan 1920’ de Millet Meclisinde hissedilen heyecanın aynısının içimizde yeniden coşku oluşturduğu bu özel günü sevinçle idrak etmenin mutluluğunu şu an hep beraber yaşıyoruz. Tüm Dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek, heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve Dünya Çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız. 

 

        Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve onun “Milletin Bağımsızlığını Yine Milletin Azim ve Kararlılığı Kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920’ de Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdesiydi.
       İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu, bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı, Birlik ve Beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, Ulusal Egemenlikti, Demokrasiydi, Sevgiydi, Kardeşlikti, Barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O Büyük günün ardından hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönüllere tutuşmuş bir millet, çok yakın zamanda şahit olduğumuz gibi de birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım;

          Bugün muasır medeniyetler seviyesini yakalamış ve onun üstüne çıkmış milletler, eğitim öğretim alanında sürekli olarak kendilerini geliştirmeye devam etmektedirler. Bu itibarla, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilgi ve eğitim ile yetiştirmek, hepimizin boynunun borcudur. Yarının şikâyet edenleri olmamak için bugünün, sorumluluklarını hakkıyla yerine getiren eğitimcileri olmak mecburiyetindeyiz.

          Bu itibarla geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bilgili, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek girişken, küresel düşünüp, yerel hareket edebilen tarzda yetiştirebilme sorumluluğu üzerinizdedir. Sizin bunu gerçekleştirebileceğinizden eminiz. Yapmakta olduğunuz bu kutsal görev her türlü takdirin üzerindedir.

Sevgili Çocuklar;

 

Siz milletin yarınısınız, geleceğin büyükleri, Büyük Milletimizin coşkusu, heyecanı ve  ümidisiniz. Sizlere duyulan bu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı siz çocuklara armağandır. Çünkü çocuklar bir milletin geleceğidir, yarınlarıdır. Eğitim ile iyi eğitilmiş nesiller sayesinde ancak devlet ve millet olarak ilelebet payidar olmamız mümkün olacaktır.

 Sevgili Çocuklar; Sevgili Gençler, Aydınlık Geleceğimizin Aydınlık Yüzleri; Her şeyin en güzeline layık olan sizler, okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli, çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, Ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağımızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki, birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Misafirler;
Gün milli birlik ve beraberlik günüdür. Milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyen unsurlara fırsat vermeyelim. Bizi biz yapan Çanakkale Savaşı ruhunu, Kurtuluş Savaş’ı ve Milli mücadele ruhunu asla unutmayacağız. Bizi yıkmaya çalışan her türlü bölücü örgütler ve düşmanlara karşı, her zaman vatanı seven, koruyan, milli şuur ve benliğinden vazgeçmeyen bireyler olalım. Hızla değişen bu dünyada Ülkemizin adını Milli ve manevi değerlere bağlı kalarak, bilimde, fende, teknolojide, sanayide ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdıracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele Arkadaşlarını, Çanakkale ruhuyla Kurtuluş Şavaşı’ ndan Kıbrısa, Fırat Kalkanından Afrin Harekatına ve 15 Temmuz Hain Darbe kalkışmasında vatanın selameti için şehadet şerbetini içerek ahirete intikal eden tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize acil şifa, saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum. Başta bu günü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.                                                         

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.