İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen´in 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen´in 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Yüce Milletimizin eşi benzeri dünyada görülmemiş kahramanlık destanları yazarak kazandığı Milli Mücadelenin en önemli günü olan 19 Mayıs 1919 "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" nın 101'inci yıldönümünü kutlamanın gururu, coşkusu ve heyecanı içindeyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışı, milletimizin makûs talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olduğu gibi, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda yüce Milletimiz ve vatanımız için, aydınlık yarınlara doğru atılan ilk adımdır. 

Parçalanıp ortadan kaldırılmak istenen ancak daha sonra küllerinden doğarak Yüce Milletimizin, büyük kahramanlıklar göstererek gerçekleştirdiği İstiklal Savaşı'nın, aziz milletimiz ve tüm dünya tarihi açısından en önemli sonuçlarından biri, egemenliğimizin sağlanması ile Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük uğraşlar sonucu kurulması olmuştur.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde yakılan kurtuluş meşaleşi ile aziz milletin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi çizilmiştir. Bu bayramın Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesi büyük bir anlam taşımaktadır. Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı olan gençlerimize olan inancını ve güvenini her fırsatta dile getirmiş ve gençlerimizin yüce görevini şu sözlerle dile getirmiştir. "Ey Türk Gençliği Birinci Vazifen Türk İstiklalini Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir". Evet sevgili gençlerimiz asli göreviniz bu kutsal milletin bağımsızlığını savunmanızın her şartta birinci göreviniz olduğunu asla unutmayın! Toplumsal bilinci yüksek, istikbale yönelik amaçları olan, ulusal birlik ve beraberliğimize, geçmişimizden getirdiğimiz etik ve değerlere sahip çıkan erdemli bir nesil, geleceğini sağlam temeller üzerine inşa eden Büyük ve Güçlü Türkiye'nin en önemli teminatıdır. Ülkemizin sadece ekonomik değil, sosyal kalkınma ve medeniyet yürüyüşü anlamında da geleceğini şekillendirecek olan siz gençlere önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bu itibarla, geleceğimizi emanet ettiğimiz sizlerin bizlerden daha donanımlı çağı idrak eden ve kuşatıcı bir nitelikte olmanız, ülkemiz açısından hem hayati hem de biz büyüklerinizin omzunda tarihi bir mesuliyettir.

 Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum".

                                                      

                                                                                                                             Süleyman GÖKÇİMEN

                                                                                                                   Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.