İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen´in 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen´in 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 19 Mayıs 1919, Bir milletin, doğduğu topraklarda, köklerinden yeniden filizlenip yeşerdiği tarihtir. Koca çınarın yıkıldığını zannedenlere, benim köklerim derinlerdedir, bu topraklardadır, isteseniz de sökemezsiniz cevabının verildiği tarihin adıdır.

 

Türkiye Cumhuriyeti; İlk adımı 19 Mayıs 1919’da atılan Aziz Milletimizin tüm fertlerinin göstermiş olduğu Gazi Mustafa Kemal önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini topyekûn bir direniş ve bağımsızlık mücadelesi ile meşakkatli bir süreç sonunda kurulmuş ve tarihte eşine az rastlanır bir destan yazılarak; bir millet küllerinden yeniden doğmuştur. Nice şehitlerin ve gazilerin üstün fedakârlıkları ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimizden aldığımız bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak hepimizin görev ve sorumluluğudur. 

          

19 Mayıs´ın armağan edildiği sevgili gençler; sizlere büyük görevler düşmektedir.

Sizler, ülkemizin ve geleceğimizin umudusunuz, yarınısınız. İhtiyaç olduğunda, Sultan Alparslan, Fatih Sultan Mehmet, Kınalı Hasan, Gazi Mustafa Kemal oldunuz. Yeri geldi Ömer Halis Demir olup ülkemizin milletimizin geleceğimizin umudu yarını oldunuz. Şimdi sizlere düşen görev Akşemsettin, İbni Sina, Farabi, Harezmî ve Bilim insanı Aziz Sancar olmak için çok çalışma vaktidir.

Milletini seven, milli ve manevi değerlerle bezenmiş, teknolojiyi iyi kullanan, ilim ve fende dünyayla yarışan bir gençliğin, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağından hiç kuşkumuz bulunmamaktadır.


    Yarının büyükleri olan Sevgili gençler, başarılı bir hayat iklimini yakalamak; sevgiyle, saygıyla, kardeşçe ve birlikte yaşama kültürüyle, doğrulukla, dürüstlükle, ahlakla mümkündür. Genç; taşıdığı değeri ve misyonu bilmelidir.

 

 

 

 

Bilim, teknoloji, edebiyat, spor ve sanat ile ilgilenin. Soru sorun, sorgulayın, düşünün, merak edin. Planlı, düzenli ve kararlı yaşayın. Cesur olun. Sürekli okuyun, kendinize güvenin. Fedakâr olun, kitapla bağ kurun ve bu bağı hiç koparmayın. 21. yüzyılın iletişim teknolojisini kullanın. Ancak, iletişim teknolojisinin, bilgisayarın ve internetin asla kölesi olmayın. İnsan haklarına saygılı olun. Hayatınızı planlayın ve idealleriniz olsun. Geleceğinize yatırım yapın ve kendinizi sürekli geliştirin.

 

 Bütün bunları göz önünde bulundurarak, hayatınıza yön vermeniz temennisiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Yarınlarımızın güvencesi sevgili gençlerimiz olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.