İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen´in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen´in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Milletlerin tarihsel serencamı bağımsız olma,kendi inanç kodlarıyla yaşama Ve bu uğurda verdiği mücadele ile bilinirler. Bu anlamda milletimizin de en önemli karakteristik özelliğinin bağımsızlık duygusu olduğu, tüm dünya tarafından kabul edilen gerçektir. Milli bağımsızlığımızın dıştan ve içten gelen tehditlerle tehlikeye düştüğü durumlarda milletimiz tüm fertleriyle yaptığı destansı mücadeleler, tarihimizin şanlı sayfalarında yer almaktadır. Tarih boyunca ülkesi, bağımsızlığı ve istikbali uğruna sayısız fedakârlıklar gösteren milletimizin son kahramanlık destanı ise 15 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Sûret-i haktan görünerek, halkımızın dinî duyarlılıklarını istismar ederek güçlenen ve devletimizin kilit noktalarını ele geçiren hainler sürüsünün tüm gücünü kullanarak milletimizin iradesine silah zoruyla ipotek koymaya çalıştığı bir ihanet girişimine karşı gösterilen direnişin öyküsüdür 15 Temmuz.

Tankları durduran bir imanın destanıdır 15 Temmuz.

Yıllardır siyasi iradesi defalarca yasa dışı yollarla gasp edilmiş aziz milletin “artık yeter” çığlığıdır 15 Temmuz.

Kapalı kapılar arkasında yapılan uluslar arası hesaplarla kaderi tayin edilmeye çalışılan halkın tüm dünyaya verdiği anlamlı bir derstir 15 Temmuz.

Ülkesinin siyasi bağımsızlığını tehlikede gördüğü anda, Lider’inden aldığı işaretle bir an bile düşünmeden ve gözünü kırpmadan sokaklara dökülen bir milletin varlık mücadelesidir 15 Temmuz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü vesilesiyle bu büyük destanı kanlarıyla yazan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin ve milletimizin bir daha böylesi kara planlar ve hain kalkışmalarla karşı karşıya gelmemesini temenni ediyorum.

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.