İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen'in 10 Kasım Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen'in 10 Kasım Mesajı
Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen'in 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 81. yılında şükran ve minnetle yâd ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk dünyada saygınlığını kanıtlamış devlet adamlarından birisidir.

Askeri dehası ile milletimizin yüksek bağımsızlık karakteri ve hiçbir güce boyun eğmeyen desteğini birleştirerek bizlere bıraktığı bu mirası gelecek nesillere doğru anlatmak ve Cumhuriyetimizin gereklerini yerine getirmek için üstümüze düşen sorumluluklarımızla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğin önemini, kardeşlik bilincini ve evrensel değerleri evlatlarımıza öğreten öğretmenlerimizin gayretleri ile evlatlarımız;  fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetişecektir. Onun milletine olan sevgisi, çağdaş ve müreffeh yaşama olan inancı zor zamanlar geçiren milletimize bir yol çizmiştir. Milletimizin refahı için ömrünün son demlerine kadar durmaksızın çalışmış ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır. Atatürk'ün bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma hedefimiz doğrultusunda çok çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik saldırılar karşısında tek bir yürek olarak mücadele ederek bu emanete sonsuza kadar sahip çıkacağımızı da ayrıca belirtmek isterim.

Büyük Önder'in aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni, cumhuriyetimizin değerlerini, korumak, kollamak, gözetmek ve yeni nesillere aktararak yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğu olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyorum.

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.