İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökçimen'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutladığımız bu günde öncelikle bu uğurda kendini feda eden vatanımızın onurlu bekçileri şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm milletimizin Cumhuriyet bayramını kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Tarihimiz boyunca büyük kahramanlıklar göstermiş milletimizin bağımsızlık ve egemenliğine ne kadar düşkün olduğunu anlatmak için satırlar yetmez. Aziz milletimiz yaşadığımız tüm badireleri birlik ve beraberliğinden taviz vermeden atlatmayı başarmıştır. Bağımsızlık savaşımızın hemen sonrasında Cumhuriyet'i ilan ederek halk iradesinin ne denli önemli olduğunu tüm dünyaya göstermiş olduk.

 

Türkiye Cumhuriyeti 1923 yılında bizim binlerce yıllık devlet geleneğimizin toprakla buluşmuş son fidanı olarak doğdu. Aradan geçen 96 yılın sonunda artık Cumhuriyetimiz ulu bir çınar olma yolunda büyümesine gelişmesine devam ediyor. Cumhuriyeti kuran ve bir kez daha kendilerini rahmetle yad ettiğimiz başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile arkadaşlarının devletimiz için belirledikleri bir hedef vardı. "Muasır Medeniyetler seviyesine ulaşmak". Bizler bu hususta çalışmalarımıza devam ediyoruz. "Gücünü ve kaynağını, özgürlük tutkunu bir milletten alan ve Ulu Önder Atatürk'ün 'En Büyük Eserimdir' diyerek bizlere emanet ettiği, cumhuriyetimizi koruma yolunda tüm milletçe emin adımlarla yürümekteyiz.  Tabi ki bu kutsal görevi yaparken önümüze engeller çıkacaktır. Bunun en somut örneğini 15 Temmuz'da devletimize, cumhuriyetimize, milletimize kast eden hainlerce yaşadık. Bu olay karşısında yine birlik olan milletimiz bu girişimi engellemiş ve cumhuriyetimizin çok daha sağlam temellere oturmasını sağlamıştır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.