İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇİMEN´in 2015-2016 Eğitim Yılı Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇİMEN´in 2015-2016 Eğitim Yılı Sonu Mesajı

2015-2016 Eğitim Yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Büyük başarılara imza attığımız, çok çalışıp, ürettiğimiz bir eğitim yılını daha geride bırakmış olmanın mutluluğu ile hepinizi selamlıyorum.

Değerli Meslektaşlarım;

Geride bıraktığımız Eğitim yılında gayret ve özveri ile çok çalıştınız. Hem bizleri hem de evlatlarımızı onurlandırdınız. Onların geleceğeemin adımlarla yürüyüşlerinde yollarına döşediğiniz sağlam taşlarla, ufuklarına tuttuğunuz meşalelerle unutulmaz izlerin sahibi oldunuz. Hakkınız ödenemez. Emekleriniz asla inkâr edilemez.

Fakat bize düşen geçmiş hizmetlerimizi kâfi görerek aynen tekrar etmek değil, daha iyi, daha güzel, daha farklı ne yapabilirim fikri ile kendimizi yenilemek ve çağa ayak uydurmak yerine çağın olması gereken haline katkı sunmaktır. Tatilinizde dinleniniz bu en doğal hakkınızdır ama gelecek eğitim yılında yapacak olduğunuz çalışmaları da düşünüp planlayınız. Daha yapacak çok iş, yetiştirilecek çok vatan evladı olduğunu unutmayınız.

Sevgili Çocuklarımız;

Yaşamınızın kalitesini belirleyen, geleceğinize biçim veren eğitim hayatınızın bir yılını daha başarı ile tamamladınız. Unutmayın ki; Düşünmek, üretmek, yaşamak ve yaşatmak üzere kurulu olan eğitim hayatınız bu gün okulda gerçekleşiyor olsa da nefes aldığınız her an her yerde devam edecektir. Sizler de buna uygun olarak her anınızı kendinizi geliştirmeye, yaşadığınız dünyaya ve gelecek nesillere katacağınız değerlere adamalısınız.

Kıymetli Velilerimiz;

Yaşamınızın en değerli varlıkları olan evlatlarınızı; sizler için kıymetinin farkında olarak sevgi, şefkat ve itina ile iyi insan olmaları için eğitmeye çalışmaktayız. Milli ve manevi değerlerimizle harmanlandığımız, peygamber ahlakı ile ruhlarını beslediğimiz, geleceğimizin sahibi çocuklarımızı sakın ola ki karnelerinde göreceğiniz notlarla değerlendirmeyiniz. Onların yere göğe sığmayan dünyalarını, küçük rakamlar içine hapsetmeyiniz. Büyük düşünün ki büyük düşünen nesillere anne baba olasınız.

Sadece bedenlerinin beslenmesini değil ruhlarının da doğru bilgi ve hissiyatla donanmasını sağlayınız.

Bırakın evlatlarınız;

Okusunlar, yazsınlar, gezip görsünler, sorsunlar, cevaplasınlar, konuşup anlatsınlar. Unutmayalım ki;

Ülkemizi 2023 lere 2071 lere taşıyacak ve lider ülke yapacak bu gençlerimiz ve evlatlarımız olacak inşaallah

 

 

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.