İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇİMEN´in 10 Kasım mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇİMEN´in 10 Kasım mesajı

Değerli meslektaşlarım;

 

Bu gün; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır.”  Diyen Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümüdür.  Rahmet ve şükranla anıyoruz. 

Saygıdeğer Öğretmenlerim; 

Yaşadığımız Coğrafya da biliyoruz ki tarih boyunca oyun kuranlar, kurulan oyunlara payanda olanlar, içerde ve dışarıda ihanet çemberine halka görevi yapanlar her zaman olmuştur. Fakat bu şanlı ve göklerden gelen Emre inanan Millet, her daim bağrından kahramanlar çıkarmaya, şehitliğe gül bahçesine girer gibi koşmaya devam etmiştir. Tarihin tekerrür sahnesinde oyunlar, oyun kuranlar değişse bile Türk Milleti değişmeyen, tükenmeyen vatan aşkıyla varlığını tüm dünyaya tekrar tekrar göstermiştir. 

Hiçbir zaman şüpheniz olmasın ki, vatan, millet ve bayrak sevgisiyle büyüttüğümüz nesiller, yaşlısıyla genciyle, babasıyla oğluyla, tanka, topa, geçit vermemiş, vermeyecektir. 

“Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez”diyen Atatürk’ün bu sözüne belki de en çok bu günlerde inanmamız ve buna uygun hareket etmemiz gerekir. 

Milletçe bir ve bütün kaldıkça, bayrağımızı, vatanımızı, devletimizi bir saydıkça bizi yıkabilecek bir güç olmadığını tüm dünya,  15 Temmuz’da bir kez daha görmüştür. Öyleyse saflarımızı sık, başımızı dik, yüreklerimizi kavi tutup, sırtımızı devletimize, milletimize dayayarak aşamayacağımız hiçbir zorluk yoktur. 

Vatan sevgisini anne baba sevgisinin önüne koyan,  şehitliği, gaziliği peygamberlik makamı sayan yüce dinimizin inancıyla yaşayan Milletimiz, zor zamanlarında bağrından nice kahramanlar çıkarmayı, nice destanları kanıyla yazmayı bilmiştir.

Dünün Çanakkale’sinde şehit olan baba-oğul, bu günün 15 Temmuzu’nda aynıyla tekrar etmiştir.  Dünün Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mermi taşıyan kadınlarımız, bu günün 15 Temmuzu’nda tanklara, toplara kafa tutmuş, ana yüreğiyle ihanetin önüne canını koymuştur. 

Değerli Meslektaşlarım; 

İnsanlar bedenen ölürler, onları ölümsüz yapan, ne uğruna, nasıl yaşadıkları ve ne için öldükleridir. İşte bu yüzdendir ki şehitlerimiz için ölü demeyen imanımız vardır. 

Şehit ve Gazilerimizi matemle değil minnetle anıyor, dünya durdukça tek bayrak, tek devlet, tek millet olarak var olmayı sürdürmemizi diliyorum. 

Saygılarımla.

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.