İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇİMEN´in 10 Kasım Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman GÖKÇİMEN´in 10 Kasım Mesajı

Değerli Öğretmenlerim ve sevgili çocuklar

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Türkiye Cumhuriyetinin vazgeçilmez ismi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ebediyete intikal edişinin 77. Yılında da özlemle, saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

Ölüm nedir? Ölüm yok oluş mudur? Unutulmak mıdır?  Mimar Sinan, eserleri yaşarken ölmüş müdür? Yunus Emre, Mevlana şiirleri dillerde gönüllerde yaşarken ölmüş müdür? Türkiye Cumhuriyeti yaşarken, Atatürk için ölüm mümkün müdür? Öyleyse kendi deyimiyle “ Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır” sözüyle onun ölümünü değerlendirmek gerekir.

Değerli Meslektaşlarım;

Milletlerin kaderini belirleyen pek çok olay vardır. Bu olayları belirleyen ilahi gücün vesile kıldığı kıymetli değerler vardır. Bu değerlere sahip çıkmak onların yaptıklarını ve yaşadıklarını doğru okumak ve bu yönde değerlendirmeler yapmak gerekir. Zira geçmişini bilmeyen milletler geleceklerine yön veremezler diyen Atatürk bizim sahip olduğumu en kıymetli değerlerden biridir.

Bizler onu ve onun önderliğinde bu ülkenin varlığı, birliği ve bekası için can vermiş, kan dökmüş, alın teri ile emek vermiş herkesi şükran ve minnetle yâd ediyor, rahmetle anıyoruz.

Saygılarımla…


İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.