İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Çok okuyan çok gezer´ yarışması tanıtıldı

Ümraniye Anadolu İmam hatip Lisesi önderliğinde İstanbul’daki imam hatip liseleri arası kitap okuma yarışması  “Çok Okuyan Çok Gezer” başlığı altında başladı.
´Çok okuyan çok gezer´ yarışması tanıtıldı

İMAM HATİP LİSELER ARASI KİTAP OKUMA YARIŞMASINA START VERİLDİ

Ümraniye Anadolu İmam hatip Lisesi önderliğinde İstanbul’daki imam hatip liseleri arası kitap okuma yarışması  “Çok Okuyan Çok Gezer” başlığı altında başladı. İstanbul genelinde bulunan 130 imam hatip lisesi arasında düzenlenecek olan yarışmaya Ümraniye Anadolu imam hatip lisesine proje ortağı olarak; Ümraniye Belediyesi, Ümraniye İlçe Milli eğitim Müdürlüğü, İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği(İGEDER) ve İstanbul Şehir Üniversitesi destek vermekte.  Yarışmaya katılımcı olarak   4320  öğrenci  başvuruda bulundu.  Yarışma iki aşamalı olarak gerçekleştirecek ve Mayıs ayında sonuçlanacak olan yarışmada ilk üçe giren yarışmacılar Umre, 4, 5 ve 6’ncı sıralamaya girenler Balkanlar gezisi, 7, 8,9 ve 10’uncu sıralamalarda olanlar ise Anadolu gezisi ile ödüllendirilecek.

 

“Çok Okuyan Çok Gezer” isimli kitap okuma yarışmasının tanıtım toplantısı Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı’nda yapıldı. Tanıtım toplantısında Ümraniye İmam Hatip Lisesi edebiyat öğretmeni Mehmet Asağ projeyi yarışmada görev alan öğretmenlere anlattı. Yapılan çalışmanın sadece bir yarışma olmadığının altını çizen Asağ bu çalışma ile öğretmen ve öğrenciler arasında bilgiye dayalı yeni bir köprü kurulacağını belirtti. Okul müdürü İbrahim Süslü 3 yıl boyunca okulda yaptıkları bu çalışma ile öğrencilerden çok güzel dönüşler aldıklarını ve bu çalışmayı bütün imam hatiplere tanıtmak istediklerini söyledi. Bu yarışma ile imam hatip liselerine katkılarını esirgemeyen kurumlara teşekkür etti. İGEDER Başkanı Duran Cankatar’da bu tür projelerin önemine vurgu yaparak İGEDER olarak öğretmenlerin mesleki gelişimine katkıda bulunarak projeyi destekleyeceklerini belirtti.Toplantıya katılan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, “ Buradaki arkadaşlara baktığımızda 28 Şubat’ı yaşayanlar en az yarıya yakın. Muhtemelen o tarihlerde okullarda yönetici ve öğretmendi bu arkadaşlar. 28 Şubat sürecinde Prof. Dr. Ahmet Ağırakça hoca, İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü hocası idi. Şu anda görev yeri Mardin Artuklu Üniversitesi. bugün 2 tane tweet atmış. Ben bu tweetleri sizlerle paylaşmak istiyorum diyor ki, ‘28 Şubat yaklaşıyor. Mağduriyetlerimizi unutmadık. 10 yılları heder eden şahısları ve zihniyetleri unutmadık. Biz kin taşımayız. Mazlum ve mağdurluk unutulacak gibi değil. 28 Şubat başörtüsü zulmü asla unutulamaz.’ 28 Şubat sürecinden imam hatip liselilerin durumuna atıfta bulundu” ve katılımcılara teşekkür etti.  Ümraniye Belediyesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen ise, “Çok az okuyan bir milletiz. Aslında oku diyen bir medeniyetin ahvadıyız” şeklinde konuştu. Yarışmaya destek veren şehir üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Nurullah Ardıç toplantıya bir seminer ekleyerek çalışmanın çerçevesini katılımcılara aktardı. 

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.