İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bayrak şairi Arif Nihat Asya´yı andık.

Bayrak şairimiz Arif Nihat Asya´yı ölümünün 40. yıldönümünde andık
Bayrak şairi Arif Nihat Asya´yı andık.

 

            Bayrak şairimiz Arif Nihat Asya´yı ölümünün 40. yıldönümünde  adının verildiği Arif Nihat Asya İlkokulu/Ortaokulu´nun hazırlamış olduğu programla andık. 6 Ocak 2015 tarihinde yapılması planlanan ancak kar tatili nedeniyle ertelenen program 21 Ocak 2015 Çarşamba günü Atakent Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.

            Anma programı İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa ÇEK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman GÖKÇİMEN, Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Emre ERKOVAN, İlçe  Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Arif KARAPIÇAK ve Sayın Ali Hikmet KESKİN, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimizin yanı sıra  veli ve öğrencilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

            Programda öğrenciler tarafından şair hakkında bilgi verildi. Okul korosu şaire ait şiirlerden bestelenen şarkı ve marşları seslendirdi. İlkokul öğrencileri yine şairin eserlerini keman eşliğinde canlandırdılar.  Ardından öğrencilerin sunduğu şiir dinletisine geçildi. Şiir dinletisi ile izleyiciler duygu dolu anlar  yaşadı. Öğrencilerin sunduğu şiirlerden sonra Arif Nihat Asya Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ramazan UÇAR şaire ait Naat ve Dua şiirlerini seslendirdi. İlkokul öğrencileri tarafından hazırlanan  Bayrak Rontu ve Protokol konuşmaları ile program sona erdi


İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.