İSTANBUL ÜMRANİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Günü Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Günü Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100.yıl dönümünde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayacağımız bugün de bizlere bu güzel ülkeyi armağan eden ecdadımızı bir kez daha anıyor ve onların bıraktıkları mirasla övünüyoruz.  

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı; Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde tüm milletimizin gayretleri ile bağımsızlık mücadelemizde dönüm noktası olmuştur.  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla birlikte egemenliğin halkımıza ait olduğunu tüm dünyaya duyurmuş olduk. Yüce meclisimiz, devletimizin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini zaferle noktalamış ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti milletimizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımıza bayram hediye eden bir ülke olarak, dünyada müstesna bir yer edinmiştir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coşkumuzu, sevincimizi tüm dünya çocuklarıyla paylaştığımız barış dostluk ve kardeşlik duygularını çocuklarımız vasıtasıyla bir kez daha yaşadığımız özel bir bayramdır. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız çocuklarımız için bir şenlik, milletimiz için gurur günüdür. Bugün onların günüdür. Çocuklarımıza bırakılan bu mirasa sahip çıkarak gelecek nesillerimizin de bu mutluluğu ve gururu yaşamaları için tüm gayretimizle ülkemiz için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 Pandemisi sebebiyle önceki senelerde tüm halkımızla bir araya gelerek meydanlarda kutladığımız bayramımızı bu sefer evlerimizde kutlayacağız. Şartlar ne olursa olsun değerlerimize sahip çıkarak evlerimizin pencerelerini balkonlarını bayraklarımızla donatarak İstiklal Marşı'mıza evimizden eşlik ederek milli duygularımızı en güzel yansıtacağımız bir gün olmasını temenni ediyorum. Tüm çocuklarımıza sesleniyorum bugün evimizde kutlayacağımız bu bayramı bir dahaki sene meydanlarda coşkuyla kutlayacağız.

Bu tarihi ve anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. Heyecanımızın, coşkumuzun ve yaşama sevincimizin sürekli olması dileğiyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Süleyman GÖKÇİMEN

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Ümraniye Milli Eğitim Müdürü

İstiklal Mh. Mithatpaşa Caddesi 43, 34760 Ümraniye/ İSTANBUL - 0 216 329 19 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.